✔️Чай улун – це унікальний різновид китайського чаю, що поєднує в собі характерні риси зеленого та чорного чаю. Улун має також такі назви, як "цин ча" або "бірюзовий чай", "улунський чай", "оолонг", "темний дракон". За ступенем ферментації улун - це напівферментований чай, при виготовленні якого чайний лист ферментуються лише частково, середина залишається неокисленою і зберігає свою початкову структуру.
Для виготовлення улунів беруть зріле чайне листя, багате ефірними маслами. Тому їхній чайний настій такий ароматний і маслянистий. Всі улуни можна розділити на світлі та темні, залежно від ступеня їхньої ферментації. Перші схожі на зелені чаї своєю легкістю, ароматністю та світлим чайним настоєм, ступінь їхнього окислення менше 50%. Світлими улунами славиться південь Фуцзяні та Тайвань. До знаменитих представників світлих улунів належить Те Гуань Інь. Темні улуни ферментовані більш ніж на 50%, своєю насиченістю та густим темним настоєм вони нагадують червоний чай. До темних відносять уїшаньські улуни, і їхній знаменитий представник Да Хун Пао, що вирощуються на півночі Фуцзяні, в регіоні гір Уїшань, а також данцуни – улуни з провінції Гуандун.
У чайному магазині HOTTEA можна купити улун таких видів:
✅Да Хун Пао - чай-легенда, знаменитий скелястий улун з гір Уїшань, півночі провінції Фуцзянь. Має багатий карамельно-фруктовий смак з нотками чорносливу, горіхів та прянощів.
✅Те Гуань Інь – не менш іменитий улун, яким славиться південь провінції Фуцзянь. Для нього характерний ніжний солодкуватий смак з відтінками квітів і ноткою бузку.
✅Габа улун – тайванський напівферментований чай із підвищеним вмістом ГАМК. Відомий своїм ефектом, що поєднує заспокійливий вплив поряд з активізацією розумових процесів, підвищенням концентрації уваги та пам'яті.
✅Молочний улун – бірюзовий чай зі знаменитим молочним ароматом та смаком солодких вершків.
✅Женьшень улун - корисний китайський чай, в якому листя улуна змішують з подрібненим женьшенем, солодкою і широколистим падубом, а потім скручують у вигляді камінців або гранул.
✔️Який на смак улун?
Світлі улуни мають запашний свіжий аромат, прозорий світло-жовтий або світло-зелений чайний настій, легкий освіжаючий смак з відтінками квітів та фруктів, але без вираженої трав'янистості зеленого чаю, без їхньої зеленушної ноти.
Темним улунам властиві насиченість і глибина, багатогранний смак із відтінками фруктів, чорносливу, горіхів, шоколадними нотками та солодкістю. Чайний настій бурштиново-коньячного відтінку, щільний та маслянистий.
✔️Чим корисний улун?
Улун має багатогранну дію на організм, одночасно тонізує та сприяє концентрації, налаштовуючи на медитативний лад, вирівнює баланс між активністю та розслабленістю, м'яко підлаштовуючись під фоновий стан.
Улун має позитивний ефект на серцево-судинну систему, зміцнюючи судинну стінку, знижуючи рівень холестерину та зменшуючи прояви атеросклерозу.
Посилення обміну речовин дозволяє використовувати улун для схуднення.
Сприяє підвищенню резистентності організму до застудних захворювань.
Вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти, якими багатий улун, мають омолоджуючий ефект, дозволяють підтримувати здоров'я шкіри та волосся.
✔️Як заварювати улун?
При заварюванні методом проливань використовують приблизно 5-8 г на 100-150 мл води температурою 85-90°С. Першу протоку необхідно злити, щоб промити чай. Далі настоювати 15-30 секунд, збільшуючи час заварювання з кожним наступним проливанням.