✔️Зелений чай - це улюблений багатьма освіжаючий напій, що поєднує в собі легкий трав'янистий смак і тонізуючу дію. У Китаї зелений чай існує вже кілька тисяч років, у нас його популярність зросла лише протягом останніх десятиліть.
Елітний зелений чай складається переважно з чайних бруньок та верхніх листочків. Серед зелених чаїв найбільше цінуються ранні весняні чаї – вони найбільш ароматні і максимально насичені корисними речовинами.
У процесі виготовлення зеленого чаю зірване листя спочатку злегка підсушують, щоб жорсткий чайний лист став більш еластичним і не ламався при подальшій обробці. Потім чай піддають термічній обробці, щоб зупинити процес окиснення. У Китаї для цього зазвичай застосовують прогрівання в печі або прожарювання в котлі чи на сковороді. У Японії ж надають перевагу обробці парою. Під впливом високих температур у чайному листі відбувається руйнування рослинних ензимів, процес окислення припиняється. Тому зелений чай слабо ферментований і має рівень окислення 3-12%. Фінальними етапами виготовлення зеленого чаю є скручування (надання чаю потрібної форми) та остаточне просушування.
Мабуть, найбільш самобутнім і знаменитим китайським зеленим чаєм є Сіху Лунцзін, Хуаншань Маофен і Дунтін Білочунь.
✅Лунцзін – знаменитий зелений чай із провінції Чжецзян, що росте поблизу озера Сіху. Лунцзін має впізнавану плоску форму чайного листя і приємний солодкуватий смак.
✅Хуаншань Маофен - самобутній зелений чай, який збирається в районі гір Хуаншань. Листя має характерну голчасту форму, саме тому "мао фен" перекладається як "ворситі піки".
✅Дунтін Білочунь – ароматний весняний чай із Цзянсі, району гір Дунтішань. Чайне листя скручене у форму спіралей, що відображає його яскраву назву "Смарагдові спіралі весни".
✔️Який на смак зелений чай?
Смак зеленого чаю трав'янистий, можуть бути квіткові відтінки або морські ноти, при міцному заварюванні може відчуватися гіркуватість, що змінюється солодкістю. Аромат зеленого чаю свіжий та запашний, чайний настій світло-жовтий або світло-зелений. Залишає освіжаючий післясмак.
✔️У чому користь зеленого чаю?
Враховуючи слабкий ступінь ферментації, зелений чай є справжнім вітамінним коктейлем, що сприяє збереженню здоров'я та довголіттю.
Зелений чай корисний для серцево-судинної системи, знижує вираженість атеросклерозу, а також ризик виникнення інсультів та інфарктів.
Має дезінтоксикаційний ефект, сприяє виведенню токсинів та шлаків.
У комплексі з помірними фізичними навантаженнями та правильним харчуванням зелений чай ефективний для схуднення.
Багатий на антиоксиданти і біофлавоноїди, зелений чай гальмує перекисне окислення ліпідів, чим зменшує ризик утворення пухлинних клітин.
Ефект зеленого чаю бадьористий, тонізуючий, водночас на відміну від кави ефект наростає поступово і діє триваліше, не виснажуючи при цьому нервову систему.
✔️Як заварювати зелений чай?
Для заварювання зеленого чаю краще використовувати воду температурою 80-85°С, щоб чай зберігав свій аромат і не втрачав корисних властивостей. Оптимальна пропорція: 3-5 г на 150 мл води. Для заварки добре підійде скляний або фарфоровий посуд, який слід попередньо прогріти для кращого розкриття смаку.