✔️ Шен пуер – це давній різновид пуеру, виробництво якого налічує вже багато століть. Його також називають сирим або зеленим пуером. Походження цього китайського чаю пов'язують із територією, що відповідає сучасній провінції Юньнань. У ті часи зелений чай транспортувався давнім чайним шляхом до сусідніх регіонів. Оскільки його доставка з піднебесної тривала довгий час, чайне листя піддавалося природним процесам ферментації, що впливало на смак і аромат отриманого чаю. Для виготовлення шен пуерів часто використовують купаж чайних бруньок та листя, при цьому особливо гарний шен пуер отримують із сировини старих дерев. Шен виробляють за класичною технологією, коли процес дозрівання пуера за участю цвілевих грибів Аспергіл протікає тривалий час природним шляхом, без втручання людини. Так, поки шен пуер зберігається на складі, в ньому продовжуються процеси перетворення та дозрівання, що безпосередньо впливають на його смаковий спектр. При цьому ціна на шен пуер часто залежить від віку чаю, що старше – тим дорожче. Звичайно, багато залежить і від якості вихідної сировини, адже смак початково поганого чаю не зможуть виправити довгі роки зберігання.
Китайський чай шен пуер найчастіше є предметом колекціонування, оскільки при багаторічному зберіганні він збагачується новими смаковими відтінками та нюансами, набуваючи того багатого та багатогранного смаку, за який цінують витриманий чай. З часом з аромату йде різкість, смак набуває благородності, подібно до колекційного коньяку, який з роками стає тільки кращим. Тому не дивно, що купити шен пуер з великою витримкою, особливо із сировини старих чайних дерев, прагнуть багато поціновувачів чаю для своїх колекцій.
Для зручності транспортування та кращого зберігання, найчастіше чай шен пуер купити можна у пресованому вигляді. Найбільш поширені форми пресування пуерів – це млинець, цегла, квадрат, точа (гніздо), гриб та інші. Також може бути розсипний шен пуер, купити який можна на вагу.
Чим корисний чай шен пуер?
Як і багато інших чаїв, купити зелений пуер варто не лише заради смаку та аромату, але й для підтримки здоров'я. Регулярне вживання китайського чаю шен пуер допоможе захистити серце та судини від атеросклерозу, знижуючи рівень холестерину та зміцнюючи судинну стінку.
Шен пуер активізує обмінні процеси, що полегшує скидання зайвих кілограмів.
Також китайський зелений пуер стимулює травлення та збільшує вироблення шлункового соку, що необхідно враховувати при захворюваннях травного тракту та не вживати його на голодний шлунок.
Справжній якісний чай шен пуер містить антиоксиданти, які знижують ймовірність утворення пухлинних клітин, а також запобігають передчасному старінню, сприяють підтримці здоров'я шкіри та волосся.
Безперечна користь шен пуера при застуді: допоможе зняти жар, зменшить інтоксикацію і сприятиме якнайшвидшому одужанню.
Таким чином, якщо пити шен пуер регулярно, то бадьорість, працездатність та гарне самопочуття гарантовані. Купити китайський чай шен пуер – це чудовий спосіб зміцнити здоров'я.
Який ефект від чаю шен пуер?
Ефект пуера шен потужний, що пробуджує і бадьорить. Цей чай стимулює мозкову діяльність та сприяє концентрації уваги, а регулярне вживання шен пуеру підвищує активність та працездатність. Краще не пити шен пуер перед сном, інакше подібне чаювання гарантує безсонну ніч.
Який на смак шен пуер і як заварювати?
Смак шен пуера дещо специфічний, має глибину і насиченість. У ньому поєднуються відтінки прянощів, сушених трав, квітів і фруктів, меду, найчастіше присутня гіркуватість, що змінюється солодкістю на відкаті. Якісний шен пуер володіє приємним ароматом і терпким післясмаком. Молодий шен пуер має деяку різкість, на відміну більш благородного смаку витриманого шена. Чайний настій чаю пуер шен, на відміну від шу пуера, зазвичай світлий, але при тривалій витримці колір заварки може ставати більш насиченим, набуваючи коньячного відтінку, а післясмак набуває нотки сухофруктів. Для кращого розкриття смаку заварювати шен пуери краще в чайнику з ісинської глини, не забувши попередньо прогріти посуд і промити чай. Найчастіше пуер заварюють методом швидких проливів, тривалістю 10-30 секунд кожен, поступово збільшуючи час заварювання з кожним новим проливом. Можна не боятися заливати пуер окропом, цей чай не боїться високої температури заварювання. При цьому важливо не тримати листя пуера у воді надто довго, інакше з'явиться гіркота.