Фіолетовий пуер – це шен пуер, виготовлений з чайного листя з пурпуровим відтінком. Звідси й інша назва чаю – Пурпурний пуер або Цзи Ча. Такий незвичайний колір пов'язують із захисною реакцією листя на надлишок ультрафіолету, в результаті чого в ньому утворюється значна кількість антоціанів. Частіше пурпурове листя розвивається на верхівках пагонів, і його відносно небагато в порівнянні зі звичним зеленим листям. Але зрідка можна зустріти і повністю пурпурні чайні кущі. Рідкісність цієї сировини в поєднанні з дедалі більшим інтересом до цього чаю пояснює й відносно високу ціну на фіолетовий пуер. Також варто відзначити, що вміст антиоксидантів та флавоноїдів у листі пурпурового пуеру значно вищий, ніж в інших шенах.
Сировина для цього пуера зібрана в горах Да Сюе Шань. Зовні сухе чайне листя має темний, майже чорний колір, що надає їм подібності до шу пуерів. Чайний настій бурштинового відтінку, нагадує витримані шени. Спитий лист має темно-зелений колір, подібно до інших шен пуерів. Тому також можна зустріти назву триколірний чай або чай трьох кольорів. Смак фіолетового пуеру солодкуватий, фруктово-компотний, незвичайний, якщо порівнювати з традиційними шен пуерами. Він м'якший і ніжніший, можна вловити безліч різних відтінків, при цьому він майже позбавлений гіркуватості, властивої для шенів. Фіолетовий пуер м'яко тонізує, пробуджує та заряджає енергією.
Як заварювати фіолетовий пуер?3-5 г 100 мл води температурою близько 100°С. Попередньо пуер слід промити, тобто злити перший чайний настій за кілька секунд після заварювання. Це сприяє кращому розкриттю чайного листа, а також промиває його від можливого чайного пилу та дезінфікує. При наступних проливаннях приблизний час заварювання становить 10-30 секунд.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.