✔️Індійський чай найчастіше асоціюється з міцним і бадьорливим чорним чаєм, з чашечки якого багато хто починає свій день. Дійсно, здебільшого Індія виробляє саме чорні чаї. Але є серед них особливий, який відрізняється від традиційних чорних чаїв витонченістю і вишуканістю, який називають "чайним шампанським".
Звичайно ж, це дарджилінг - найелітніший індійський чай, що вирощується на півночі Індії в районі гір Гімалаїв. Гірський клімат, висота над рівнем 750-2000 метрів та особливості ґрунту створюють оптимальні умови для зростання чаю з незрівнянними смаковими характеристиками. Недаремно його називають "шампанським" серед чаїв. Для дарджилінгу характерний світлий чайний настій, шикарний виноградний аромат і вишуканий мускатний смак. Хоча традиційно дарджилінг відносять до чорних чаїв, за технологією виготовлення його правильніше зараховувати до напівферментованих чаїв або улунів. Звідси і його зовнішній вигляд, що являє собою поєднання маленьких листочків зеленого і коричневого кольору, які іноді неправильно приймають за суміш зеленого і чорного чаю.
✔️Як виготовляють дарджилінг?
Як і належить першокласному чаю, для виготовлення дарджилінга використовують високоякісну добірну сировину - чайні бруньки та маленькі верхні листочки, збір яких здійснюється вручну.
Зібрані чайні флеші попередньо просушують протягом 14-16 годин. У цей період листя злегка підв'ялюється, стаючи більш еластичним і податливим. Потім чай поміщають у ролети і піддають повздовжньому скручуванню. Частина соку, що виділилася при цьому, починає окислюватися, тривалість стадії ферментації становить 2-4 години. Остаточним етапом у виготовленні дарджилінгу є сушіння протягом 20-30 хвилин, після чого його сортують та готують на продаж.
Також слід зазначити, що найбільш цінується і є найдорожчим ранній весняний дарджилінг.
✔️Які сезони збору дарджилінгу бувають?
✔ Перший збір (first flash) – найцінніший і найароматніший, з найсвітлішим чайним настоєм, збирається в березні-квітні. Ціна на цей дарджилінг найвища.
✔ Другий збір (second flash) – більш насичений чай із бурштиновим чайним настоєм, який збирають у травні-червні.
✔ Літній або дощовий збір (summer flash) или (rain flash) – відрізняється найтемнішим кольором настою, вже не настільки ароматний і менш цінний чай, що збирається липні-вересні, в сезон дощів.
✔ Осінній збір (automn flash) – збір здійснюється у жовтні-листопаді після завершення сезону дощів. Цей дарджилінг менш витончений, як перший і другий збори, чайний настій мідного відтінку.
✔️Як заварювати дарджилінг?
Дарджилінг краще заварювати в скляному, фарфоровому або керамічному посуді. Для кращого розкриття смаку посуд необхідно попередньо прогріти - обдати окропом. При заварюванні методом настоювання до 2-3 г чаю слід додати 200 мл води температурою 85-90°С. Настоювати близько 2-3 хвилин.
Також можна використати метод заварювання проливаннями. В цьому випадку використовуємо приблизну пропорцію: 3-5 г чаю на 100-150 мл води температурою 85-90°C. Можна робити 3-4 проливання тривалістю близько 20-30 секунд.
✔️Купити чай Дарджилінг можна, перейшовши за посиланням https://hottea.com.ua/ua/chornij-chaj/dardzhiling